Fungsi

Huruf: AA
RefreshPrint
Pop-out Gol
Tersembunyi0
Suara Gol 
 LigaWaktuStatusKandangNilaiTandangHTInformasi
8/11/2019 (Jumat)
RUS YthC17:0085 FK Rostov Youth0 - 0FC Tambov Youth 0 - 0
UKR U2117:0089 FC Mariupol U211 - 1Karpaty U21 1 - 0
GEO D217:0079 Guria Lanchkhuti0 - 1Baia Zugdidi 0 - 0
ISR CL17:0088 Tzeirey Kafr Kana0 - 0FC Tzeirey Tamra 0 - 0
ISR CL17:0084 Beitar Ramat Gan1 - 4MS Tseirey Taybe 0 - 2
ISR CL17:0085 Hapoel Mahane Yehuda0 - 3Hapoel Qalansawe 0 - 2
Ind ST17:0086 Karnataka5 - 1Telangana 0 - 0
ALG WL17:0078 ASEAC Women1 - 0AR Guelma (W) 0 - 0
IND BLR SD17:0085 Ozone FC0 - 1FC Bengaluru United 0 - 1
ISR CL17:2561 Maccabi Ma'alot Tarshiha4 - 1Maccabi Bnei Nahf 3 - 0
AZE D217:3055 Qaradag Lokbatan0 - 2PFC Neftchi II 0 - 2
ISR CL17:3056 Hapoel Ironi Gedera0 - 0Maccabi Ironi Netivot 0 - 0
ISR CL17:3054 Maccabi Ironi Sderot0 - 0SC Shicun Hamizrah 0 - 0
IND MizPL17:3058 Ramhlun North FC3 - 3Venghnuai FC 3 - 2
ISR D3S17:45HT FC Ironi Or Yehuda0 - 0Maccabi Yavne 0 - 0
ARM D118:0044 Gandzasar Kapan1 - 1Banants  
ISR D3N18:0043 Hapoel Migdal HaEmek0 - 1Rubi Shapira  
ISR D3S18:0042 Hapoel Azor0 - 0Hapoel Marmorek lrony Rehovot  
ISR D3S18:0045 Maccabi Shaarayim1 - 1Maccabi Kiryat Gat  
RUS YthC18:0041 Spartak Moscow Youth1 - 1Krylya Sovetov Samara Youth  
UKR U2118:0042 Lviv U210 - 1FC Vorskla U21  
ISR U1918:0043 Beitar Jerusalem Oren U190 - 0Maccabi Netanya U19  
AFC U1918:0043 Chinese Taiwan U190 - 2Laos U19  
UKR U1918:0043 Karpaty U190 - 0Volyn U19  
Por U2318:0044 Coimbra EC U230 - 0Maritimo U23  
ISR CL18:0045+ FC Beitar Yavne2 - 0Moadon Zeirey Rahat  
Ken D118:0042 Migori Youth0 - 0Muranga Seal  
Ken D118:0042 Wu Shuru0 - 0Bidco United  
CZE U1918:0041 Marila Pribram U193 - 1Mlada Boleslav U19  
ISR D3N18:1528 Hapoel Ironi Baka El Garbiya0 - 1Hapoel Herzliya  
ISR D3S18:1528 Maccabi Herzliya0 - 0Maccabi Kabilio Jaffa  
AFC U1918:1528 Kyrgyzstan U19(N)0 - 0United Arab Emirates U19  
ISR CL18:1527 Bnei Baqa United0 - 0Hapoel Tirat Karmel  
IRN PR18:3010 Mashin Sazi0 - 1Zob Ahan  
ISR D3N18:3014 SC Daburiyya Osama0 - 0Moadon Sport Tira  
ISR D3N18:3013 Hapoel Iksal0 - 0Maccabi Ironi Kiryat Ata  
ISR D3S18:3012 Hapoel Holon Yaniv0 - 0AS Ashdod  
ISR D3S18:3011 Shimshon Kafr Qasim1 - 0Hapoel Bikat Hayarden  
UKR U2118:3014 Desna Chernihiv U210 - 0Dnipro-1 U21  
AFC U1918:3014 Cambodia U190 - 0Thailand U19  
AFC U1918:3013 Myanmar U190 - 1Korea Republic U19  
IND RC18:301 Army Red0 - 0Mohammedan SC  
Syri D119:00  Al-Wahda Damascus-Al-Shorta Damascus  
Syri D119:00  Al futowa-Hutteen FC  
Syri D119:00  Al-Jaish Damascus-Al-Sahel(SYR)  
Syri D119:00  Al-Karamah-Al-Taleiah  
Syri D119:00  Al Nawair-Al Jazeera  
Syri D119:00  Al Ittihad (SYR)-Jableh SC  
ITA YTHLP2-B19:00  Perugia U20-Cosenza Calcio Youth  
AFC U1919:00  Vietnam U19-Guam Island U19  
AFC U1919:00  Indonesia U19-Hong Kong U19  
ENG U23LC19:00  Newcastle U23-West Bromwich U23  
AZE D219:00  Sabayi II-FK Kapaz Ganca  
BLR RL19:00  FK Gomel Reserves-FC Minsk Reserves  
Ken D119:00  Fortune Sacco-St Josephs Youth  
ROM D319:00  ACS Poli Timisoara-CNS Cetate Deva  
ROM D319:00  Dunarea Galati-SC Bacau  
ROM D319:00  ACS Viitorul Selimbar-Industria Galda  
ROM D319:00  AFC Metalul Buzau-FC Unirea 2004 Slobozia  
ROM D319:00  AFC Progresul Spartac Bucuresti-Astra Giurgiu II  
ROM D319:00  Avantul Reghin-Metalurgistul Cugir  
ROM D319:00  Cluj II-FC Ariesu Turda  
ROM D319:00  Crisul Chisineu Cris-Gloria Lunca Teuz Cermei  
ROM D319:00  Tunari-Medgidia  
ROM D319:00  CSM Flacara Moreni-FC Voluntari II  
ROM D319:00  CSM Focsani-FC Otelul Galati  
ROM D319:00  Pascani-ACS Somuz Falticeni  
ROM D319:00  Steaua Bucuresti 2-CS Faurei  
ROM D319:00  ACS Foresta Suceava-Husana Husi  
ROM D319:00  Ghiroda SI Giarmata VII-ACSO Filiasi  
ROM D319:00  National Sebis-CS Soimii Lipova  
ROM D319:00  Unirea Dej-CS Sanatatea Servicii Publice Cluj  
ROM D319:00  SR Brasov-CS Sporting Rosiori  
ROM D319:00  FC Zalau-Luceafarul Oradea B  
ARG RESL19:00  Central Cordoba SdE Reserves-CA Patronato Reserves  
CAE D219:00  Foncha Street Bamenda-Ngaoundere University FC  
CAE D219:00  nternational Sporting De Douala-Fauve Azur Elite  
Ken D119:00  Nairobi Stima-Administration Police FC  
SER U1919:00  Radnicki Nis U19-Mladost Lucani U19  
AFC U1919:05  Afghanistan (U19)(N)-Uzbekistan U19  
LBN D119:15  Al Akhaahli Alay-Salam Zgharta  
LBN D119:15  Tadamon Sour-Al-Safa  
LBN D119:15  Trables Sports Club-Al-Ansar (LIB)  
SK CUP19:15  Al-Draih-Al Khaleej Club  
BSIC19:15  Japan Beach Soccer(N)-Mexico Beach Soccer  
SVK D219:30  KFC Komarno-Ruzomberok B  
IRN PR19:30  Padideh Mashhad-Pars Jonoubi Jam  
T C19:30  Sfax Railways-ES Rades  
ISR D3N19:30  Maccabi Tamra-Hapoel Kaukab  
SER D219:30  Radnicki Pirot-FK Sindelic Nis  
CRO D219:30  NK Dubrava Zagreb-Bijelo Brdo  
OMA Cup19:35  Al Oruba Sur-Al-Khaboora  
UAE D119:40  Dabba Al-Fujairah-Al-Thaid  
UAE D119:40  Emirates Club-Al-Hamriyah  
UAE D119:45  Masfut-Al Arabi(UAE)  
SK CUP19:45  Al-Ameade-Al-Sadd FC(SA)  
OMA Cup19:45  Saham-Al-Nasr(OMA)  
ARCL20:00  Al Quwa Al Jawiya-MC Alger  
ISR D220:00  Hapoel Petah Tikva-Hapoel Ramat Gan  
ISR D220:00  Hapoel Bnei Lod-Hapoel Bnei Sakhnin FC  
ISR D220:00  Hapoel Afula-Hapoel Rishon Lezion  
ISR D220:00  Ironi Nir Ramat HaSharon-Hapoel Natzrat Illit  
ISR D220:00  Hapoel Ashkelon-Hapoel Akko  
AZE D220:00  Qarabag II-Standard Sumgayit II  
UPL20:00  Wakiso Giants FC-Busoga United  
ARG RESL20:00  CA Aldosivi Reserves-Gimnasia LP Reserves  
ARG RESL20:00  Estudiantes LP Reserves-CA Talleres de Córdoba Reserves  
ARG RESL20:00  Godoy Cruz Reserves-CA Independiente Reserves  
ARG RESL20:00  Lanus Reserves-Banfield Reserves  
ARG RESL20:00  Newell's Reserves-Defensa y Justicia Reserves  
ARG RESL20:00  Racing Club Reserves-Huracan Reserves  
ARG RESL20:00  River Plate R-Rosario Central Reserves  
ARG RESL20:00  San Lorenzo Reserves-Argentinos Jrs Reserves  
ARG RESL20:00  Union Santa Fe Reserves-Atletico Tucuman Reserve  
ARG RESL20:00  Velez Sarsfield Reserves-Boca Juniors Reserve  
Tanzania D120:00  KMC FC-Kagera Sugar  
Tanzania D120:00  Ndanda FC-Young Africans  
OP AFW20:00  Kenya (w)-Zambia (w)  
IRN PR20:15  Naft Masjed Soleyman FC-Nassaji Mazandaran  
AFC U1920:15  Bangladesh U18(N)-Jordan U19  
UPL20:30  Onduparaka FC-Koyetum  
IND MizPL20:30  Mizoram Police FC-Aizawl FC  
BSIC20:30  Egypt Beach Soccer(N)-Italy Beach Soccer  
UAE LP21:00  Ahli Al-Fujirah-Hatta  
UAE LP21:00  Ajman-Khor Fakkan  
LBN D121:00  Shabab El-Bourj-Al-Nejmeh  
UAE RL21:00  Al Ain SCC Reserves-Baniyas SC Reserves  
UAE RL21:00  Al Ittihad Kalba Reserves-Al Nasr SC Reserves  
UAE RL21:00  Al-Sharjah (R)-Al-Jazira Reserve  
ISL21:00  Kerala Blasters FC-Delhi Dynamos  
SAFL21:00  Maccabi FC-JDR Stars  
Por U2321:00  Belenenses U23-Vitoria Guimaraes U23  
CAE D221:00  AS Matelots-AS Fap  
CAE D221:00  Stade FC de Bertoua-OFTA of Kribi  
CAE D221:00  Yafoot FC-Racing de Bafoussam  
QAT D121:10  Al-Wakra-Al-Ahli Doha  
AFC U1921:10  Sri Lanka(U18)(N)-Yemen U19  
IRN PR21:15  Shahin Bushehr-Gol Gohar FC  
AFC U1921:15  Iran U19-Nepal U18  
ARM D121:30  FC Pyunik-Shirak  
SK CUP21:35  Al-Nahdha-Al-Akhdoud  
BSIC21:45  Spain Beach Soccer(N)-Russia Beach Soccer  
GRE D222:00  Kissamikos-Pas Giannina  
BLR D122:00  Dinamo Minsk-Dnepr Mogilev  
GEO D122:00  Dinamo Batumi-FC Sioni Bolnisi  
SK CUP22:00  Al-Arabi(KSA)-Al-Baten  
ENG U23LC22:00  Reading U23-Swansea City U23  
ARCL22:30  Shabab AlOrdon-Al-Shabab(KSA)  
BUL D122:30  Lokomotiv Plovdiv-Botev Vratsa  
ROM D222:30  Voin Tate Numa Glenn-Ripensia Timisoara  
KUW D122:45  Al-Arabi Club (KUW)-Al Kuwait SC  
OMA Cup22:45  Dhufar-Al-Seeb  
OMA Cup22:45  Al Shabab(OMA)-Alrstak  
UEFACW22:59  Turkey (w)-Netherland (w)  
UEFACW22:59  Slovakia (w)-Hungary (w)  
UEFACW22:59  Romania (w)-Lithuania (w)  
ROM D122:59  FC Astra Giurgiu-CS Voluntari  
LIT D122:59  Atlantas Klaipeda-Baltija Panevezys  
TUR D222:59  Adana Demirspor-Eskisehirspor  
Syri D122:59  Teshrin SC-Al Wathbah  
INT CF22:59  Hacken-Ljungskile  
CYP D222:59  Anagennisi FC Deryneia-Ermis Aradippou  
AFC U1922:59  Bahrain U19-Bhutan U18  
BSIC22:59  United Arab Emirates Beach Soccer-Iran Beach Soccer  
AFC U1923:05  Saudi Arabia U19-India U19  
QAT D123:20  Al Khor SC-Al Duhail  
AFC U1923:20  Qatar U19-Turkmenistan U19  
RUS PR23:30  Terek Grozny-Ural Sverdlovsk Oblast  
UEFACW23:30  Italy (w)-Georgia (w)  
UKR D223:30  Metalist 1925 Kharkiv-Balkany Zorya  
UKR D223:30  Metalurh Zaporizhya-Kremin Kremenchuk  
UAE LP23:45  Al Wehda(UAE)-Al-Wasl  
9/11/2019 (Sabtu)
FRA D300:00  Avranches-USL Dunkerque  
UEFACW00:00  Norway (w)-Northern Ireland (w)  
UEFACW00:00  North Macedonia (w)-Austria (w)  
UEFACW00:00  Croatia (w)-Belgium (w)  
DEN D100:00  Viborg-Naestved  
POL PR00:00  LKS Lodz-Slask Wroclaw  
CZE D100:00  Mlada Boleslav-Bohemians 1905  
CZE D100:00  Banik Ostrava-MFK Karvina  
CZE D200:00  Vysocina jihlava-FK Graffin Vlasim  
CYP D100:00  AEK Larnaca-Doxa Katokopias  
LIT D100:00  FK Zalgiris Vilnius-FK Riteriai  
CRO D100:00  Istra 1961 Pula-HNK Gorica  
ALB D100:00  KF Tirana-Vllaznia Shkoder  
MAL D100:00  Balzan FC-Mosta FC  
DAN U1900:00  Midtjylland U19-Odense BK U19  
SK CUP00:00  Al Ittihad(KSA)-Al-Riyadh  
MAL D200:00  Qrendi-St. Andrews  
OPAF00:00  EgyptU23-Mali U23  
AUS D3M00:00  Union Gurten-SV Ried B  
BUL D200:00  CSKA 1948 Sofia-Pirin Blagoevgrad  
UEFACW00:10  Albania (w)-Scotland (w)  
GER D200:30  Dynamo Dresden-SV Wehen Wiesbaden  
GER D200:30  St. Pauli-VfL Bochum  
GER RegN00:30  St Pauli II-Oldenburg  
TUR D100:30  Fenerbahce-Kasimpasa  
AUS D3E00:30  Traiskirchen-Neusiedl  
NOR D101:00  Brann-Odd Grenland  
GER D301:00  Viktoria koln-Carl Zeiss Jena  
GER RegR.B01:00  TSV Buchbach-FV Illertissen  
GER RegS01:00  FSV Mainz 05 (Youth)-FK Pirmasens  
GER RegS01:00  Astoria Walldorf-TSV Steinbach  
GER RegS01:00  FSV Frankfurt-TSG Hoffenheim (Youth)  
GER RegNE01:00  SV Babelsberg 03-FSV Optik Rathenow  
GER RegNE01:00  Germania Halberstadt-FC Lokomotive Leipzig  
GER RegNE01:00  BFC Viktoria 1889-Berliner FC Dynamo  
DEN SASL01:00  Randers FC-Aalborg  
CZE D201:00  Brno-SK Prostejov  
SAPL D101:00  Bidvest Wits-Supersport United  
SAPL D101:00  Maritzburg United-Bloemfontein Celtic  
MAL D101:00  Valletta FC-Senglea Athletic  
AUS D3M01:00  Allerheiligen-SC Weiz  
AUS D3M01:00  Deutschlandsberger SC-WSC Hertha Wels  
AUS D3M01:00  Sturm Graz (Youth)-SC Gleisdorf  
AUS D3E01:00  Ask-bsc Bruck/leitha-FC Magna Wiener Neustadt  
AUS D3E01:00  SV Mattersburg Amateure-Rapid Vienna (Youth)  
AUS D3WS01:00  SV Seekirchen-USK Anif  
Pol D401:00  Polonia Warszawa-RKS Radomsko  
GER OBW01:00  Nottingen-Villingen  
GER OBW01:00  SC Eltersdorf-DJK Ammerthal  
GER OBW01:00  Eilenburg-Carl Zeiss Jena II  
GER OBW01:00  VfR Wormatia Worms-Arminia Ludwigshafen  
Mex MFW01:00  Atlas (w)-Aguilas de Leon (w)  
Tanzania D101:00  Azam-Biashara United FC  
AUT D201:10  FAC Team Fur Wien-SV Ried  
AUT D201:10  SKU Amstetten-Austria Lustenau  
AUT D201:10  Austria Wien (Youth)-Kapfenberg  
AUT D201:10  SV Horn-FC Superfund Pasching  
POL D101:10  Sandecja Nowy Sacz-Olimpia Grudziadz  
GER RegN01:30  SV Drochtersen/Assel-Hannover 96 Am  
ROM D101:30  AFC Hermannstadt-FC Viitorul Constanta  
BEL U21B01:30  Royal Antwerp FC U21-Royal Charleroi U21  
AUS D3E01:30  ASK Ebreichsdorf-SV Leobendorf  
AUS D3E01:30  Wiener SC-Andelsbuch  
ADT M01:30  Claypole-Defensores de Cambaceres  
GER OBW01:30  Sandhausen II-Neckarsulmer Sport-Union  
GER OBW01:30  FC Oberneuland-SFL Bremerhaven  
GER OBW01:30  SC Victoria Hamburg-Bramfelder SV  
GER OBW01:30  MSV Pampow-TSG Neustrelitz  
GER OBW01:30  TeBe Berlin-Torgelower SV Greif  
GER OBW01:30  SG Union Sandersdorf-Wacker Nordhausen II  
FRA D202:00  Le Mans-Grenoble  
FRA D202:00  AJ Auxerre-Caen  
FRA D202:00  Chambly FC(N)-Clermont  
FRA D202:00  Lorient-Chamois Niortais  
FRA D202:00  Nancy-Troyes  
FRA D202:00  Orleans US 45-Paris FC  
FRA D202:00  Sochaux-Le Havre  
FRA D202:00  Valenciennes-Chateauroux  
HOL D102:00  Vitesse Arnhem-Groningen  
FRA D302:00  Bastia CA-Bourg Peronnas  
FRA D302:00  Boulogne-Red Star FC 93  
FRA D302:00  Cholet So-Avenir Sportif Beziers  
FRA D302:00  Concarneau-Pau FC  
FRA D302:00  Creteil-Villefranche  
FRA D302:00  Stade Lavallois MFC-Ajaccio Gfco  
FRA D302:00  Le Puy Foot 43 Auvergne-Toulon  
FRA D302:00  Lyon Duchere-Quevilly  
HOL D202:00  Almere City FC-NAC Breda  
HOL D202:00  Excelsior SBV-FC Eindhoven  
HOL D202:00  Volendam-FC Utrecht (Youth)  
HOL D202:00  Go Ahead Eagles-Dordrecht  
HOL D202:00  Helmond Sport-De Graafschap  
HOL D202:00  Jong Ajax (Youth)-Den Bosch  
HOL D202:00  AZ Alkmaar (Youth)-MVV Maastricht  
HOL D202:00  Jong PSV Eindhoven (Youth)-SC Telstar  
HOL D202:00  NEC Nijmegen-FC Oss  
HOL D202:00  Roda JC-SC Cambuur  
SUI D102:00  Winterthur-Grasshopper  
FRAC02:00  AJ Saint Georges-SC Caronnese  
ENG U23LC02:00  Bournemouth U23-Stoke City U23  
ENG U23LC02:00  Blackburn Rovers U23-Middlesbrough U23  
POR D302:00  Alverca-Real Sport Clube  
AUT D202:15  FC Wacker Innsbruck-SG Austria Klagenfurt  
MAL D102:15  Sliema Wanderers FC-Hamrun Spartans  
MAL D202:15  Qormi F.C-Pieta Hotspurs  
GER D102:30  FC Koln-TSG Hoffenheim  
BEL D102:30  Zulte-Waregem-Anderlecht  
BEL D202:30  Roeselare-Lokeren  
BEL D202:30  KVSK Lommel-KFCO Wilrijk  
BEL D202:30  Saint Gilloise-Westerlo  
BEL D202:30  Excelsior Virton-Oud Heverlee  
POL PR02:30  Piast Gliwice-Jagiellonia Bialystok  
SPA FDH02:30  DKV Seguros Zaragoza Indoor So-Cordoba Futsal  
GER OBW02:30  Wiedenbruck-SV Westfalia Rhynern  
VEN D202:30  CA Furrial-CD Hermanos Colmenares  
ITA D102:45  Sassuolo-Bologna  
FRA D102:45  Nice-Bordeaux  
SCO CH02:45  Dundee-Dundee United  
WAL PR02:45  Newtown AFC-Caernarfon  
INT CF02:45  Linfield FC-Dundalk  
NIR CH02:45  Newry City-Portadown  
SCO LL02:45  Spartans-Berwick Rangers  
ENG FAC02:55  Dulwich Hamlet-Carlisle United  
ENG PR03:00  Norwich City-Watford  
SPA D103:00  Real Sociedad-Leganes  
ITA D203:00  Crotone-Ascoli  
SPA D203:00  Girona-Tenerife  
PER D1(c)03:00  Universitario De Deportes-Inti Gas Deportes  
PER D1(c)03:00  EM Deportivo Binacional-Alianza Lima  
PER D1(c)03:00  Real Atletico Garcilaso-UTC Cajamarca  
WAL PR03:00  Aberystwyth Town-Bala Town  
OPAF03:00  Cameroon U23(N)-Ghana U23  
SPA FDH03:15  F.C.Barcelona Futsal-CD Burela FS Pescados Ruben Futsal  
POR D103:30  Aves-Gil Vicente  
Spain D404:00  UD Ibarra-Tenerife B  
Mex MFW04:45  Cruz Azul (w)-Tijuana (w)  
ARG D105:00  Estudiantes La Plata-Talleres Cordoba  
Mex MFW05:00  Club Necaxa (w)-Saint Louis Athletica (w)  
Mex MFW05:00  Queretaro (w)-Tigres (w)  
BRA D205:15  Parana PR-Vitoria BA  
BRA D205:15  Botafogo SP-Bragantino  
BRA D206:30  Vila Nova-Operario Ferroviario PR  
BRA D206:30  Londrina PR-America MG  
MEX D2(a)07:00  CF Atlante-Cimarrones de Sonora  
ARU DDH07:00  Bubali SC-SV Caravel  
ARG D107:10  Union Santa Fe-Atletico Tucuman  
ARG D207:10  Sarmiento Junin-Quilmes  
BRA D207:30  Figueirense-Coritiba PR  
BRA D207:30  Sao Bento-Cuiaba  
ARG D207:30  Estudiantes Rio Cuarto-San Martin San Juan  
MEX D1(a)08:00  Monarcas Morelia-Puebla  
JAP FutL08:30  Peace Does Machida Futsal-Espo Lada Hokkaido Futsal  
MEX D309:00  Atletico Saltillo-Atletico Reynosa  
Mex MFW09:00  Juarez FC (w)-Club America (w)  
MEX D309:00  Deportivo Cafessa-Real Canamy Tlayacapan  
Hasil
BRA D107:00FT Gremio (RS)2 - 1Centro Sportivo Alagoano 1 - 0
INT FRL07:35FT USA (w)3 - 2Sweden (w) 3 - 0
Peru cup08:00FT Atletico Grau0 - 0Sport Huancayo 0 - 0
90 Menit[0-0],120 Menit[0-0],Pen[4-3],Atletico Grau Menang
INT FRL08:00FT Nicaragua0 - 0cuba 0 - 0
MYA UT08:25FT Dagon Zone1 - 2Mawlamying Zone 1 - 1
JAP RL08:45FT FC Kariya0 - 0Fukui United 0 - 0
JAP RL08:45FT VONDS Ichihara0 - 1FC Tiamo Hirakata 0 - 1
GUA D209:00FT Marquense2 - 0Club Aurora 1 - 0
GUA D209:00FT Deportivo Mictlan2 - 1Suchitepequez 1 - 1
Ind W-D109:00FT Persib Bandung (W)4 - 1PSIS Semarang (W) 4 - 0
MEX D2(a)09:30FT Mineros de Zacatecas0 - 0CSyD Dorados de Sinaloa 0 - 0
CNCF CLG09:35FT Deportivo Saprissa1 - 0CD Motagua 1 - 0
JAP RL11:30FT Celeste Tokushima1 - 2Okinawa SV 0 - 0
JAP RL11:30FT Ban Di Tesi Iwaki3 - 1Hokkaido Tokachi 2 - 0
Ind W-D113:00FT Persija Jakarta (w)0 - 2PSS Sleman (W) 0 - 2
Ind W-D113:30FT Persebaya Surabaya (w)1 - 3Persipura Jayapura (w) 0 - 1
Ken D114:00FT Mount Kenya United1 - 0Modern Coast 0 - 0
AFC U1915:00FT Macau U19(N)0 - 6Australia U19 0 - 3
JAP FutL15:00FT Fuchu Athletic FC Futsal5 - 1Bardral Urayasu Futsal 2 - 1
ISR CL15:00FT Maccabi Umm Al Fahm4 - 5MS Pardes Hana Karkur 1 - 3
ALG U1915:00FT Ain Fakroun U191 - 2NRB Teleghma U19 0 - 1
ALG U1915:00FT MC El Eulma U190 - 3CS Constantine U19 0 - 2
AUS D115:30FT Melbourne City3 - 1Central Coast Mariners 1 - 0
IDN ISL15:30FT Arema Malang2 - 0Madura United 1 - 0
AFC U1915:30FT Malaysia U19(N)10 - 0Northern Mariana Island U19 4 - 0
AFC U1915:30FT Singapore U19(N)0 - 2China U19 0 - 0
AFC U1915:30FT Timor Leste U19(N)0 - 4Korea DPR U19 0 - 2
ALG U1915:55FT CA Batna U190 - 2DRB Tadjenant U19 0 - 1
RUS YthC16:00FT Rubin Kazan (R)1 - 0Dinamo Moscow Youth 0 - 0
RUS YthC16:00FT FC Terek Groznyi Youth3 - 0FK Ural Youth 2 - 0
AFC U1916:00FT Mongolia U19(N)0 - 9Japan U19 0 - 3
ISR CL16:00FT Otzma FC Holon0 - 0Hapoel Hod HaSharon 0 - 0
IND SPL16:15FT Shillong Lajong FC5 - 0Langsning SC 1 - 0
ISR D3N16:30FT Maccabi Tzur Shalom3 - 1Hapoel Asi Gilboa 2 - 1
Ken D116:30FT FC Talanta0 - 1Nairobi Star City 0 - 0
JAP FutL17:30Tunda Shonan Bellmare Futsal F-League selection Futsal  
IND GoaPL17:30Tunda Panjim Footballers Corps of Signals  
INT CF18:00Tunda KA 4 Respect Krobia (W) APLG Gdansk (W)  
CZE U1916:30FT Opava U192 - 2MFK Karvina U19 1 - 0
90 Menit[2-2],Pen[3-3],